Newsletter
Chcesz otrzymać 5% zniżki? Zapisz się do newslettera. Bądź na bieżąco z naszymi nowościami oraz promocjami.
Kilka słów o nadzwyczajnch właściwościach pyłku kwiatowego
Kilka słów o nadzwyczajnch właściwościach pyłku kwiatowego

Pyłek kwiatowy to męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty. Pyłek powstaje w pylnikach roślin nasiennych w postaci mikroskopijnych ziaren. Ziarna te w zależności  od rośliny, z której pochodzą, różnią się kształtem, barwą, wielkością i ciężarem, co można zaobserwować pod mikroskopem. Najczęściej spotyka się pyłek żółty i brązowy o różnych odcieniach, a także czarny. Pyłek kwiatowy ma postać delikatnego, mączystego proszku, który przez pszczoły ,,zbieraczki’’ jest poddawany naturalnemu procesowi granulowania. Zebrany z kwiatów pyłek sklejony w grudki przy pomocy wydzieliny gruczołów ślinowych pszczoły lub nektaru, przenoszony jest do ula przez pszczoły w specjalnych ,,koszyczkach’’, czyli zagłębianych otoczonych włoskami, umiejscowionych na zewnętrznych stronach goleni trzeciej pary odnóży. Pszczelarze nazywają takie grudki obnóżami. Nawet mieszkaniec miasta może zaobserwować na kwiatach,  w parku, czy na osiedlu, zbieraczki z obnóżami pyłku. Z pyłku kwiatowego z dodatkiem miodu pszczoły  magazynują  w plastrach ula tzw. pierzgę, czyli zakonserwowany w procesie fermentacji  mlekowej pokarm  białkowo-wita-minowy z mikro i makro elementami, bez którego życie pszczelej rodziny zamiera. Ponadto mogą się w niej znajdować związki  o działaniu antybakteryjnym, będące produktami metabolizmu bakterii mlekowych. Bakterie z rodzaju Lactobacillus wyizolowane z pierzgi wykazują dość szeroki zakres działania bakteriostatycznego na szereg chorobotwórczych dla człowieka bakterii z gatunku Staphylococcus ureus, Pseudomonas aeruginosa czy Salmonela enteritidis.

Pyłek Kwiatowy jest bez wątpienia najwartościowszym, odżywczym produktem roślinnym. Zawiera białka i aminokwasy, cukry proste i złożone, tłuszcze, sterole, flawonoidy, karotenoidy, nukleoproteidy, witaminy i sole mineralne. Białko pyłku kwiatowego obfituje w aminokwasy: egzogenne, syntetyzowane w ustroju człowieka. Pyłek kwiatowy jest wielkim rezerwuarem witamin: B1, B2, B3, B6, B12, PP, kwasu foliowego, a także prowitaminy A, witaminy: C, E oraz przeciwutleniaczy, które odgrywają największą rolę w zapobieganiu wielu chorobom cywilizacyjnym, neutralizują wolne rodniki, czyli molekuły powodujące komórek naszego ciała. To właśnie rośliny i wytwarzane przez nie substancje ochronne dosłownie ratują nasze organizmy przed wczesną degradacją.

Pyłek Kwiatowy to w pełni naturalny produkt roślinny, którego skuteczność została potwierdzona przez lekarzy i naukowców. Działa on jako środek wzmacniający i poprawiający ogólną kondycję naszego organizmu. Oddziałuje korzystnie na krwiobieg, wzmacnia system naczyniowy, reguluje ciśnienie krwi, zapobiega zawałom serca, u chorych na cukrzyc obniża poziom cukru. Osoby z niedoborem wago odzyskują prawidłowy ciężar ciała, natomiast osoby z nadwagą tracą kilogramy. Zaleca się stosowanie pyłku w zaburzeniach trawienia i przemiany materii oraz w okresie klimakterium. Stosowany jest również w stanach wyczerpania, zmęczenia i nerwicach, w stanach osłabienia i dolegliwościach wieku starczego, sprzyja ukrwieniu mózgu, polepsza zdolność myślenia, poprawia wzrok, zapobiega wypadaniu włosów, poprawia ich porost, powoduje przyrost czerwonych ciałek krwi, poprawia apetyt, powoduje lepszy wzrost. Wyniki najnowszych badań nad działaniem ekstraktu z pyłku kwiatowego dowodzą, że wykazuje on wybitnie wyważony wpływ ochrony na komórkę wątrobową.

Pyłek kwiatowy można stosować codziennie i przez cały rok. Kuracja pyłkowa powinna trwać co najmniej miesiąc. Pyłek należy spożywać najpóźniej kwadrans  przed posiłkiem. Dzienna dawka wynosi 20-30 gramów dla osoby dorosłej. Dzieciom należy podawać 1 łyżeczkę dziennie. Pyłek w naturalnej formie należy pół godziny przed spożyciem zmieszać z płynem np. wodą czy sokiem. Należy zachować ostrożność w stosowani u pyłku w przypadku nadwrażliwości na ten produkt, a także w pyłkowiny i astmie oskrzelowej atopowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl