Propolis, czyli kit pszczeli jest materiałem naprawczym i ochronnym, wytwarzanym przez pszczoły. Służy do uszczelniania i wzmacniania ścian ula oraz plastrów. Jednak propolis pełni w ulu jeszcze jedną, ważniejszą rolę. Jest odpowiedzialny za zwalczanie grzybów, bakterii i wirusów. I właśnie w tym celu jest wykorzystywany przez człowieka.Propolis to lepka mieszanina substancji żywicznych zebranych przez pszczoły z pączków i kory niektórych drzew. W jego składzie chemicznym występuje ok. 300 związków takich jak flawonoidy, kwasy aromatyczne, estry, alkohole, aldehydy, kumaryny, terpeny, sterole, kwasy tłuszczowe, mikroelementy (Cu, Si, Mg, Mn, Zn), witaminy (E, H, P i B) i inne. Propolis uważany jest za antybiotyk XXI wieku, naturalny i skuteczny w wielu problemach zdrowotnych.

Maść propolisowa jest produktem łączącym w sobie silne właściwości bakteriobójcze i  przeciwwirusowe, przeciwgrzybiczne, przeciwpasożytnicze, przeciwnowotworowe oraz przeciwzakrzepowe.

Z własnego doświadczenia wiem, że maść propolisowa potrafi zregenerować naskórek nawet silnie poparzonej skóry, nie pozostawiając blizn!

maść propolisowa

Lecznicze właściwości propolisu wykorzystywano już w starożytności m.in. jako silny naturalny antybiotyk. Współczesna medycyna potwierdziła skuteczność działania propolisu - nawet tam gdzie nowoczesna medycyna jest nieskuteczna. Możemy zadać sobie pytanie dlaczego tak skuteczny propolis jest tak rzadko stosowany i polecany np. w placówkach medycznych? Po pierwsze dlatego, że propolis jest produktem pozyskiwanym wyłącznie z natury i trudno byłoby wyobrazić sobie jego produkcję na szeroką skalę, a po drugie jakiej firmie farmaceutycznej zależy na promowaniu produktu naturalnego.

MAŚĆ PROPOLISOWA

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl