Miód 1100g w kartoniku z łyżeczką
Cena regularna:
towar niedostępny
Opis
Zestaw: miód 1100g (do wyboru: wielokwiatowy, rzepakowy, lipowy, akacjowy, faceliowy, gryczany) w ozdobnym pudełku z łyżeczką.
Możliwość dołączenia etykiety prezentowej z dowolnym tekstem.
Miód wielokwiatowy jest miodem z przewagą miodów jasnych o łagodnym aromacie i delikatnym smaku. W smaku jest bardzo zróżnicowany, zależnie od składu nektaru, na ogół jednak jest łagodny, słodki Szybko ulega krystalizacji. Miód wielokwiatowy polecamy w łagodzeniu objawów alergii, w chorobach górnych dróg oddechowych o podłożu alergicznym i w katarze siennym. Działa objawowo i profilaktycznie (uodparnia). Polecany jest w chorobach układu sercowo-naczyniowego. Wspomaga procesy detoksykacji i usprawnia funkcjonowanie wątroby. Poprawia odporność organizmu.
Miód rzepakowy jest bogaty w wartości odżywcze. W jego składzie, można znaleźć dużo aminokwasów i witamin z grupy K, B i C, magnez, żelazo, potas, różne olejki eteryczne. Zawiera on także bor, czyli pierwiastek, który jest konieczny do budowania tkanki kostnej oraz prawidłowego funkcjonowania śledziony i tarczycy. Miód rzepakowy powinny spożywać kobiety po okresie menopauzy, kiedy narażone są na utarte masy kostnej. Stosowany jest w chorobach: serca, wątroby, dolegliwościach reumatycznych, niedokrwistości i schorzeniach żołądka.
Miód gryczany ma zabarwienie ma ciemne, aż do brunatnego. Smak ma ostry a nawet lekko piekący. Miód ten zawiera dużo łatwo przyswajalnego magnezu, zalecany w diecie antynowotworowej. Stosowany jest w leczeniu schorzeń układu krążenia, szczególnie na tle miażdżycowym a także w chorobach wątroby, przy osłabieniu wzroku, słuchu i pamięci. Działa wspomagająco na pracę mięśnia sercowego.
Miód lipowy - zapach mocno przypomina woń kwiatów lipy. Smak słodki, lekko pikantny, nieco gorzkawy niekiedy. Bardzo aromatyczny Miód został zebrany na przełomie czerwca i lipca 2017 roku. Pochodzi z nektaru zbieranego przez pszczoły z kwiatów lipy. Ulega krystalizacji. Miód lipowy wykazuje działanie napotne, przeciwgorączkowe i wykrztuśne, obniża ciśnienie krwi i działa uspokajająco. Miód lipowy polecany jest przy grypie przeziębieniach i kaszlu.
Miód akacjowy odznacza się delikatnym, subtelnym, lekko mdłym aromatem, harmonizującym z kwiatami akacji. W smaku jest słodki, delikatny i lekko kwaskowaty. Miód został zebrany w czerwcu 2017 roku. Bardzo wolno krystalizuje nawet do roku. Ma subtelny, słodki smak, toteż zyskał uznanie wśród najmłodszych konsumentów. Zwalcza zgagę i nadkwaśność. Miód akacjowy przyśpiesza regenerację błon śluzowych żołądka, przez co zapobiega chorobom wrzodowym żołądka i dwunastnicy, wspomaga trawienie. Polecany także w stanach zapalnych układu moczowego.
Miód faceliowy zebrany w 2017 roku jest polecany osobom z nadciśnieniem tętniczym. Doskonale wspomaga leczenie chorób układu pokarmowego - przy nieżycie oraz wrzodach żołądka, chorobach dwunastnicy. Jego spożywanie zaleca się cierpiącym na astmę oskrzelową. Ponadto wzmacnia organizm, pomaga leczyć przeziębienia. Można stosować go do słodzenia zamiast cukru.