zamów telefonicznie    +48501950840 

                                +48739037655

O NAS

 Witamy serdecznie w sklepie internetowym Gospodarstwa Pszczelarskiego Mrówka

 Życzymy udanych zakupów

 Zapraszamy do zakupu miodu i pyłku ze zbiorów 2019

miód

 Pszczelarskie tradycje

Gospodarstwo Pszczelarskie MRÓWKA to rodzinne gospodarstwo pszczelarskie, które rozpoczęło działalność w 1977 roku. Na początku były to tylko dwa pnie pszczele, a nasze pszczelarzenie przez pierwsze dwa lata miało charakter czysto hobbistyczny.

W 1979 roku pasieka liczyła ok. 15 rodzin, a w roku 1981 już około 40-tu. Główne kierunkami prowadzonej działalności pszczelarskiej zmieniały się. Na początku koncentrowaliśmy się na pozyskiwaniu miodów wielokwiatowych, głównie wczesnych z sadów, rzepaku, akacji i kwiatów z łąk i lasów. W zależności od intensywności pożytków w okolicach pasiek stacjonarnych rodziny pszczele były i są przewożona na pożytki oddalone, w tym także do sadów na zapylanie jabłoni. W latach od 1981 do 1997 roku intensywnie pozyskiwano mleczko pszczele. Od 1981 roku do chwili obecnej pozyskujemy na terenie naszej pasieki pyłek kwiatowy.

W celu poprawienia stanu posiadanego pogłowia pszczół od ok. 1987 roku nasze gospodarstwo pszczelarskie rozpoczęło uczestniczyć w ocenie terenowej matek, a także rozpoczęliśmy hodowlę matek na potrzeby własne w oparciu o uznany materiał hodowlany z Polskich pasiek. W efekcie prowadzonych prac hodowlanych w związku z zainteresowaniem ze strony innych pszczelarzy od 2003 rozpoczęto w pasiece hodowlę matek pszczelich także na sprzedaż. Początkowo wyhodowane matki rozprowadzane były głównie w odkładach.

Nasz miód w sklepie internetowym

W chwili obecnej nasze gospodarstwo pszczelarskie składa się z ponad 400 pni rozmieszczonych na 5 pasieczyskach w Dolinie Samy.

Prowadzimy pasiekę od prawie 41 lat z pasją, oddaniem i wielkim szacunkiem dla pszczół, a Państwu chcemy zaoferować to co najlepsze, najzdrowsze i najsmaczniejsze prosto od natury. Stopniowo z miodem z naszej pasieki staramy się dotrzeć do odbiorców w całej Polsce poprzez sklep internetowy. Cieszymy się niezmiernie, że klienci odwiedzający nasz sklep internetowy, sięgają nie tylko po miód, ale i po inne wyjątkowe produktu pszczele.

Jesteśmy profesjonalną pasieką - możesz sprawdzić nas na www.pszczelarzezawodowi.pl
Nasze Gospodarstwo Pszczelarskie MRÓWKA - Piotr Mrówka (Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych w Polsce) jest laureatem licznych nagród i odznaczeń za zasługi dla pszczelarstwa - między innymi został uhonorowany przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Pszczelarzy Zawodowych w Polsce, w którym czynnie działamy zmierzając ku ochronie pszczół, pszczelarzy oraz promowaniu polskich miodów i innych produktów pszczelich.

 

www.krainamiodow.pl

www.pmrowka.pl

Darmowa dostawa na terenie kraju od 299zł! Wysyłka do 48h. 

 Oferujemy również wysyłkę za granicę 

  
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl